Będąc właścicielem dwupoziomowego mieszkania (z ciekawą i bardzo atrakcyjną wizualnie antresolą) lub własnego domku jednorodzinnego, do czynienia mamy obowiązkowo ze schodami. Warto już na etapie aranżacji wnętrza lub przed przystąpieniem do kompleksowego remontu pomyśleć o tym, jak z pomysłem zagospodarować przestrzeń pod tymi schodami. Bo oczywiste staje się to, że nie może leżeć odłogiem i pozostać całkowicie niezagospodarowana. Do tego właśnie dążą wszyscy projektanci wnętrz i osoby odpowiedzialne za ich profesjonalną aranżację.

W wielu przypadkach miejsce pod schodami można z sukcesem zagospodarować z przeznaczeniem na ciekawie wyposażony kącik dla dzieci. W takich dwupoziomowych mieszkaniach świetnie sprawdzi się modne ostatnio łóżko na antresoli . Może tam stanąć mini biurko lub fotel w przyjemnych barwach, a być może urządzona tam zostanie interesująca kryjówka dla małych odkrywców świata?

W przestrzeni pod schodami z powodzeniem umieścić można także efektowną skrzynię lub kosz bądź też ustawić mini regał na ulubione książki lub drobiazgi. Dobrze też odpowiednio pomalować ścianę pod schodami. Najlepiej tak  by wyróżniała się kolorystycznie od pozostałych ścian.

Pomysłów na ciekawe zagospodarowanie wolnej przestrzeni pod schodami może być naprawdę mnóstwo – warto więc zainspirować się szerokim wyborem mebli w dobrze wyposażonych sklepach internetowych i… wybierać i zestawiać dostępne modele do woli. Kto wie, może wśród nich odnajdziemy wreszcie te przez nas wymarzone? Inspiracji warto też szukać na dobrych, chętnie odwiedzanych i polecanych portalach branżowych. Nasz jest z pewnością jednym z nich.