Mieszkanie w bloku zazwyczaj wiąże się z dostępem do dość mocno ograniczonej przestrzeni. Stąd też efektowna aranżacja wnętrza wymaga pomysłowości i celności. Jak przekonują osoby mające doświadczenie w tym temacie – wystarczy już odrobina wyobraźni by móc zmienić niezbyt duże cztery kąty w ciekawie urządzone miejsce. O czym warto pamiętać przede wszystkim? O jasnej kolorystyce – także na ścianach. Stonowane, jasne kolory z powodzeniem optycznie powiększą przestrzeń mieszkalną i sprawią, że oto nawet nieduży salon nabierze nieco więcej przestronności. Szafki, komody, sofy, krzesła i stół do salonu to meble, które w są w nim niezbędne.

Do małego salonu z pomysłem dobierać trzeba także meble. Bo tu zwrócić należy uwagę na konieczność niezagracenia przestrzeni użytkowej. Wystarczy więc, jeśli zdecydujemy się na zakup 2 – 3 brył z jednej kolekcji od producenta, by z powodzeniem tworzyły one taką funkcjonalną całość, o jakiej marzymy. Tu warto też pamiętać, że jeśli uznamy z czasem, że brakuje nam dodatkowej przestrzeni do siedzenia – będziemy mogli dokupić kolejny moduł z tej samej kolekcji. Zachowamy więc ogólny, spójny styl w naszym salonie oraz zagwarantujemy sobie dostęp do najlepszych rozwiązań z możliwych.

Jak przekonują entuzjaści efektownego aranżowania wnętrz, w nowocześnie wyposażonym salonie warto postawić na meble o wysokim połysku lub takie, które wyposażone zostały w szklane fronty. To one właśnie, w duecie z eleganckimi meblami modułowymi, stworzą w efekcie przestrzeń idealnie zagospodarowaną. O takiej marzy większość inwestorów – od teraz może mieć ją każdy.