Nieduży metraż mieszkania i… radość pomieszana z dużą dawką zdenerwowania. Bo jak z sukcesem urządzić niewielką przestrzeń mieszkalną, by zawrzeć w niej wszystko to, o czym marzymy? Nie dość bowiem, że postawić należałoby na rozwiązania funkcjonalne, to do tego również – maksymalnie wygodne i estetycznie się prezentujące. A jeśli myślimy o wyposażeniu przestrzeni typowo wypoczynkowej, to na jakiego rodzaju meble warto zwrócić uwagę, przeglądając bardzo bogaty asortyment dobrych sklepów internetowych? Podpowiedzi warto szukać poniżej.

Nieduży salon, a w nim…? No właśnie, w co warto zainwestować, urządzając przestrzeń salonową? Przede wszystkim warto szczególną uwagę zwrócić na takie zestawy mebli jak: podwójna sofa w towarzystwie wygodnego fotela lub niezbyt duży narożnik wyposażony w tzw. otomanę. Bo choć kącik dzienny spełniający funkcję wypoczynkową w niedużym mieszkaniu urządzić dość trudno, to nie jest to wcale niemożliwe.

Otomana, choć brzmi dość tajemniczo, to nic innego, jak wydłużona powierzchnia wypoczynkowa w pojedynczej sofie obowiązkowo w narożnym kształcie. Ta wydłużona jej część określana być może również mianem leżanki. Ważne pozostaje to, że mebel ten łatwo przesuwać i przestawiać, tworząc w miarę potrzeby dostęp do większej wolnej przestrzeni. Podobnie zresztą w przypadku zakupu dwuosobowej sofy oraz dopasowanego do niej lub całkowicie z nią kontrastującego, fotela. Ostateczny dobór kolorów, wzorów czy motywów zależy już przede wszystkim od indywidualnych preferencji inwestora oraz jego potrzeb. Jeśli bowiem nieduży salon ma spełniać przede wszystkim funkcję wnętrza wypoczynkowego, nie warto decydować się podczas jego urządzania na zbyt dużą ekstrawagancję. Spokojne, stonowane i „ciepłe” rozwiązania meblowe stworzą klimat, o którym marzy większość z nas. Meblując salon warto postawić więc na to, co wpisuje się w nas i nasze oczekiwania. Wówczas właśnie będziemy w pełni zadowoleni z osiągniętego efektu końcowego.

Z ogromnego wyboru mebli na współczesnym rynku po prostu grzech nie skorzystać!