Przedpokój, nazywany także holem, jest często nieco pomijany w aranżacji mieszkań i domów. Jak przekonują jednak doświadczeni projektanci i architekci wnętrz – jego przemyślane wyposażenie w meble jest niezwykle ważne. Co z mebli więc powinno znaleźć się w jego wnętrzu absolutnie obowiązkowo? Sprawdźmy.

Wygodne i pojemne meble to absolutna podstawa – w przedpokoju bowiem przechowujemy okrycia wierzchnie i obuwie, przeglądamy się w lustrze przed wyjściem z domu i musimy mieć też odrobinę miejsca wygospodarowanego na składowanie różnorodnych akcesoriów. Warto więc pomyśleć o  zakupie pojemnej, choć niezajmującej zbyt wiele miejsca szafie lub wieszaku z szafkami stojącymi, gdzie będzie można włożyć wszystko to, co wymagać będzie schowania.

Dobra szafka na buty również będzie rozwiązaniem co najmniej wskazanym do zamontowania w naszym przedpokoju. W niej zmieścić się będzie musiało zarówno aktualnie używane przez domowników obuwie, jak i to obuwie, które w holu zostawią na chwilę odwiedzający nas goście.

Gdy wiemy już, jakie meble znaleźć się powinny w naszym przedpokoju, zadbajmy o właściwe dopasowanie ich stylu oraz kolorystyki. To zrobić można na dwójnasób – zarówno dopasowując te czynniki do aranżacji samego holu jako odrębnego pomieszczenia mieszkalnego, jak i poprzez dopasowanie kolorystyki i stylu do tych ogólnie dominujących w przestrzeni mieszkalnej. Wybierając kolorystykę mebli do przedpokoju z pewnością warto postawić na jasne barwy – hol zazwyczaj jest dość ciemnym pomieszczeniem i właśnie jasna kolorystyka może sprawić, że będzie nieco jaśniejszy i atrakcyjniejszy dla wszystkich użytkowników.