Mieszkania w blokach, szczególnie tych wybudowanych w latach 80-tych, określanych też wielkopłytowymi, nie są zazwyczaj zbyt obszerne. Rozkład pomieszczeń też nie zawsze może być wymarzony, a większość kuchni jest raczej długa i dość wąska. Komfortowe urządzenie tego rodzaju przestrzeni sprawiać może kłopoty. Jak dokonać tego, co niektórzy uznaliby za niemożliwe? Z pomysłem, rzecz jasna!

Przemyślane wyposażenie to podstawa w niezbyt szerokiej kuchni. Wygodne jej urządzenie, w połączeniu ze sprytem i pomysłowością może sprawić, że ta stanie się większa i bardziej funkcjonalna. Korzystając z ogromnego bogactwa asortymentu dostępnego w internetowym sklepie z meblami, z pewnością będzie można wybrać odpowiednie meble przeznaczone do naszej kuchni. Aby maksymalnie wykorzystać dostępną w niej przestrzeń, warto rozmieścić meble po przeciwległych stronach tak, by środek między ścianami był możliwie szeroki i aby można było bezproblemowo dostać się do umieszczonych w kuchni sprzętów AGD.

W niezbyt szerokiej kuchni warto postawić na jasną kolorystykę mebli – by nie tylko zadbać o przytulność wnętrza, ale również optycznie je poszerzyć. W przestrzeni zagospodarowanej w jasnych barwach z pewnością będzie też można odczuć większą ingerencję naturalnego światła, a to wszystko sprzyja komfortowemu przebywaniu w pomieszczeniu.

Architekci i projektanci wnętrz przekonują: nie ma takiego wnętrza, którego nie dałoby się z pomysłem urządzić, dlatego nie ma co załamywać nigdy rąk, a trzeba po prostu wziąć się do pracy. Dzieło aranżacji to wspólny wysiłek wielu osób – z sukcesem!